Quantcast
Channel: Kreatív Tanodácska
Viewing all 53 articles
Browse latest View live

Ültessünk kaliforniai paprikát

$
0
0
No igen nem igazán kézműves tevékenység a paprika ültetés, de mégsem áll távol tőle. Ugyanis biztos szakértő kezekre van szükség, ahhoz, hogy egy teljesen újat alkothassunk :)
Pár hónapja vettünk a boltban kaliforniai paprikát, és végre egy jó példányra bukkantam rá, nem volt szálkás kemény a külső része, szép piros volt és édes. Így félreraktam a magokat. És most úgy döntöttem kicsiráztatom a magokat. Ennek több oka is volt hogy miért éppen most.
Persze tudom, hogy még tél van, de a két évvel ezelőtti paradicsom projektből tanulva időben el akartam ültetni a magokat. Ugyanis a paradicsom projektnél, kétszer volt termés hozam, aminek nagyon örültem, mert sok volt a paradicsom nagyon és a másodikra nem is számítottam. De az időjárás közbeszólt, és a második terméshozamnak nagy része már nem érett be, és elfagyott.
Így most a paprikákat, már most kicsíráztatom, és nevelgetem idebent, és mire megérkezik a tavasz, kiültethetem a palántákat, amik már jól megerősödtek. Így több idejük lesz beérlelni a termést, és hamarabb is lesz termésük, mint a később elültetett paprikáknak.


A magok kb. egy hét alatt kicsíráztak.
Először a fehér kis gyököcske bújt elő a magból. Ezt meglátva földbe raktam őket. Nedves, de nem vizes földbe. Természetesen a gyököcskét gondosan a födbe raktam, de nem temettem el a magot, hogy a rügyecske szépen fel tudjon magasodni. Két napja hogy a földbe raktam a kihajtott magokat, és megjelentek a zöld hajtások.
Most szépen nevelgetem őket, folyamatosan nedvesen tartom a magokat, és várom, hogy eljöjjön a tavasz-nyár, hogy kiültethessem őket.



Kötött drót karkötő

$
0
0
Mostanság sokat kötögettem a rózsáimat, és eszembe jutott, mi lenne, ha nem csak fonalból probálnék meg kötni, hanem keresnék valami más alapanyagot. Semmiképp nem textil eredetű alapanyagra gondoltam, hanem valami másra. Kicsit körbe is néztem a neten, és rátaláltam valami szépségre. Viszont bajban voltam, mert azt a nyakláncot, amit találtam horgolták. Én pedig nem igazán vagyok oda a horgolásért, így kidolgoztam rá egy kötési technikát. Kicsit macerásabb mint a fonallal kötni, de nem is lett szerintem olyan rossza végeredmény :)


Nektek mi a véleményetek?

Fimo rózsa gömb

$
0
0
Nemrégiben találtam rá a FIMO gyurmára. Gondoltam kipróbálom ezt a technikát is, hisz olyan gyönyörű dolgokat lehet készíteni belőle. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy nagyon könnyű és egyszerű a a használata. Szépen megmunkálható és az eredmény is zseniális. Első munkám természetesen rózsa virágocskák voltak, főleg, hogy lassan itt a valentin ideje, és mert a rózsák nagyon mutatósak és szépek :)
Íme a végeredmény, ez lett belőle :)








Azt hiszem első próbálkozásra nem is lett olyan rossz :) Nektek mi a véleményetek?

Házi ültetésű mandarin

$
0
0
Ez a növény inkább a meleg környezetben fordul elő, de nálunk itt Magyarországban sem lehetetlen nevelgetni. Persze nem nagy ipari mennyiségben, csupán hobbiból. Nemrégiben ismét jött az ihlet, milyen lenne mandarin magot csíráztatni. Neki is álltam az előkészületeknek. Boltban vettem mandarint, kiszedtem a magokat, és betakartam őket a kaliforniai paprikákhoz hasonló csíráztatási módszerrel. Persze, kicsit mások a csíráztatási körülményei, ugyanis a mandarin több fényt és melegebb hőfokot igényel. Én napi szinten kb. 12 órás megvilágosítást biztosítok a magoknak, és minimum 21 C -ot. Ugyanis a növény csak ilyen hőfok mellett kezd el kicsírázni. A fényt az asztali lámpám szolgáltatja. Persze nem ez a legtökéletesebb fény egy növény számára, de a tapasztalat azt mutatja, hogy megfelel a magoncoknak.



Miután a magok folyamatos nedvességben vannak tartva, szépen elkezdett elpuhulni a külső kemény maghéj. (kb. 1,5 hétig tartottam nedvesen a magokat) Ezt óvatosan leszedtem róla. Volt amelyiknél már látható volt, hogy a magnál elkezdődött fejlődni a gyököcske. Az összes magoncot egyszerű virágföldbe ültettem át. Én nem fedtem le földel a magokat, azaz nem tartottam be az ültetési szabályok szerinti, magmélységet. Ki hogy tartja jónak. Én a magoncok három negyed részét nyomtam a földbe. Hozzáteszem ezt csak akkor ajánlom, ha rendesen párásítva van a környezet, azaz a csíráztató föld fölött van egy tető, ami enyhén átengedi a levegőt, de megfogja a párát. Érdemes a magokat úgy ültetni, hogy a magoncok 0,5 - 1 cm- re legyenek lejjebb a föld felszínétől. A táptalajt nem szükséges tápoldattal öntözni, mert a sziklevelek elegendő tápanyagot biztosítanak a magoncok számára. 

1 hónapos állapotban


Időpont kérdése:
Joggal felvetülhet mindenkiben az a kérdés, hogy miért nem melegebb időben történik a hajtatás ültetés. Erre magyarázat, hogy a növénykénk, jobban meg fog erősödni a nyár folyamán, így a telet a meleg házban jobban át fogja vészelni. És persze azért is, mert most lehet kapni mandarint. :)

Termőre fordulás:
Normál esetben 1- 2 évre van szüksége egy mandarin fácskának, hogy termőre forduljon. Viszont a hazánkra jellemző éghajlati tényezők miatt a fácskánknak legalább 2-3 évre van szüksége, hogy termőre forduljon.

Én személy szerint egy részéből pici bonsai fát szeretnék csinálni, melyet majd remélem sikerül megosztanom a továbbiakban, és egy része, egyszerű kis mandarin fácska lesz.

Medálok gyurmából.

$
0
0
Mindig is imádtam a csillogást, főleg az ékszereken, így nem is hagyhattam ki azt a kínálkozó lehetőséget, hogy készítsek egy medált, ami gyönyörűen  csillog a fényben. Mivel a FIMO gyurmából maradt még, így ezt használtam. Könnyen formáztam most is, és a kiégetése is nagyon praktikus volt. Hamarabb elkészültem vele, mint egy gyöngyfűzött medállal. Készítettem egy szív alakút és egy virág alakút is.
Így néznek ki:






Nektek tetszenek ezek a csillogó medálkák?

Mandarin, környezeti tényezőkhöz szoktatása

$
0
0
Szépen fejlődnek a mandarin növénykék. Most, hogy már szépen látszódnak a csíraleveleik, ideje hozzászoktatni őket a normál levegős környezethez. Eddig ugyanis nagyon párás meleg környezetben voltak a megfelelő csírázás érdekében.
Szükséges még most is a napi kb 12 órás megvilágítás, és, hogy nedves legyen a földje. Nem kell, hogy tocsogjon a víztől, de nem szabad hagyni, hogy kiszáradjon a talaj, mert az végzetes végeredményekhez is vezethet. Javasolom, öntözéshez ne csap vizet használjunk, vagy olyan csapvizet, amit előzőleg felforraltunk, majd lehűtöttünk. Sokkal kedvezőbb a növény számára. De el tudom képzelni, most azt is, hogy mivel tél van és tele van a táj hóval, így behozhatunk kintről havat, felolvaszthatjuk, és azzal öntözhetjük a növényeket. Persze figyeljünk rá, hogy a hó ha lehet tiszta legyen. Kerüljük el a piszkos havat, mert olyan anyagokat adhatunk a növénynek, amely szintén az elpusztulásához vezethet. És csak olvasztott kihűlt hóval öntözzünk. Nagyon fontos a türelem, és a megfelelő gondoskodás. Később majd beérik a sok energia :)

Most így néznek ki a növénykék:



Kötött rózsacsokor az asztalra, polcra.

$
0
0
Mikor elkészült a csokor, igazán kellemes mediterrán romantikus hangulatot árasztott magából. Mostanság néha amikor van időm egy pillanatra megállok és nézem, közben pedig mosolygok, és a nyárra tavaszra gondolok :)



Nem volt nehéz elkészíteni, viszont annál több türelmet és aprólékosságot kívánt meg az elkészítése. Mivel horgolni nem tudok, így kötöttem a rózsákat. Minden egyes rózsafejet külön-külön. Miután megvoltak a rózsafejek, kartonlapból készítettem egy kúpos alakú alapot. Erre ragasztgattam fel a rózsákat a pisztollyal. Köré rózsaszín tüllt raktam, és a rózsák közé, pedig gyöngyből készült füzéreket raktam.

A külön álló rózsafejek:

 

És kész is volt a csokor. Az ideje, kb egy- két hónap alatt készült el. Persze aki minden nap ezt csinálja és van rá ideje az gondolom hamarabb is készen van vele.

Macis gyerekpárna

$
0
0
Régebben készítettem már ezt a videót, mikor egy macis párnát készítettem egyik gyerek családtagomnak még karácsonyra. Persze ezt a párnát bármilyen alkalomra el lehet készíteni. És nem csak macis fejet lehet készíteni rá. Lehet az, cica, kutya, paci.És persze a színválasztás is teljesen választható. Mindennek csupán a képzelet és a fantázia szabhat határokat.



És a videó:



Fimo gyurma

$
0
0
Végre megérkeztek a megrendelt FIMO gyurmák, és neki állhattam a tesztelésnek. Meg kell mondjam meg vagyok elégedve a gyurmával, könnyen kezelhető, és jól formázható. Kisütéskor nem repedezik, szép alkja van, pont olyan mint amilyenre sütés előtt készítettem. Habár sok eszközöm hiányzik még a "tökéletes" alkotáshoz, de már most látható, hogy elég szép és atraktiv az eredmény.

Az első próba:






A második:



 A másodikra raktam FIMO lakkot is, na ezzel az eredménnyel nem voltam elégedett. Habár elég gyorsan száradt a lakk, de szerintem nem lett túlzottan fényes tőle a munkadarab, legalábbis annyira nem mint amennyire én szerettem volna. Pedig két rétegben vittem fel a lakkot. Ezzel még próbálkozom, hátha javulni fog a helyzet.

Újabb medálok

$
0
0
A mostaniak már megrendelésre készültek. Elégedett vagyok velük, mert szépek lettek és még szimbólikus tartalmuk is van.

Ezen kínai kalligráfia van, mégpedig a szerelem betűjele. Csillogó pirossal, ami a tüzesség, termékenység, lendületesség szimbóluma. A Föld, természet színeivel párosítva. 





A másik pedig türkiz-fehér kombinációban készült. Lótusz virág. :)
Remélem ma este is sikerül ilyen szépségeket alkotnom... :)


Pillangó pet palackból.

$
0
0
Még ha odakint szakad is a hó, nagyon sokan várjuk már a tavaszt. Legalábbis én már nagyon :). Lassan ugyanis itt a február vége, és hát már illendő lenne elvonulnia a télnek. De addig is míg elvonul a tél, díszítsük fel otthonunkat, ilyen szép színes pillangókkal, hogy jobb kedvünk legyen, és hogy még kihúzzuk azt a pár hetet a tavaszi színes virágokig. :)



Amire szükségünk lesz.
-Pet palack
-olló
-üvegfesték, vagy körömlakk
-kontúrozó
-gyöngy
-ragasztó
-drót

Mintát kinyomtatjuk vagy megrajzoljuk, majd a műanyagra rajzoljuk a pillangó szárnyakat. Ezek után kivágjuk a szárnyakat.

 Műanyag amire rárajzoljuk a mintát.

Ráhelyezzük a rajzol, vagy kinyomtatott mintánkra a műanyagot.

 Itt már rákerült a műanyagra a minta.


 Kivágott szárnyak.


Jöhet is a festés.

 Lefestett szárnyak.
 
A kívánt színekkel fessük ki. Ha megszáradt, jöhet a kontúrozás. Én ezt egy üvegfesték kontúrozóval csináltam, de sima üvegfestékkel is meg lehet csinálni, főleg, ha az a csőrös kinyomó változatunk van. Én ecsettel vittem fel a műanyagra az üvegfestéket.

Kontúrozva.

Sokat kell ezek után száradni a festéknek hogy ne ragadjon a munkadarab.
Megcsinálhatjuk gyöngyből a pillangó testét. Én dróttal fűztem össze a gyöngyöket, hogy tartása legyen, de most hogy így belegondoltam, akár össze is ragaszthatóak a gyöngyök, nem szükséges drót hozzá. Habár a pillangó csápjait mindenképpen drótból kell megcsinálnunk.

 Pillangó teste.

És ha megszáradtak a szárnyak, a gyöngyhöz ragasztjuk azokat. Ragaszthatunk rá egy csíptetőt is, hogy tudjuk majd rögzíteni a pillangót a kívánt felületre. De akár egy hurkapálcika végére is lehet, amit a virágföldbe szúrhatunk.

A végeredmény, ahogyan átvilágít rajta a fény.


Újabb medálok

$
0
0
Megérkeztek a swarovski kristályok, így volt alkalmam végre az egyik medálra ilyen kristályt tenni. Meg kell valljam, gyönyörűen ragyog, és az esti lámpa megvilágításnál a legszebb. Kár hogy nehéz lefotózni ezt a fényt, pedig megosztanám mindenkivel ezt a szép látványt :) A kép a medálról, azért így is szép, és egy rózsa.




Fimo rózsa és életfa medál swarovskival

$
0
0
Kipróbáltam a süthető gyurma keverését. Így szép minták, csíkok lettek a gyurmában. Elég óvatosan kell bánni a gyurmával, és sok gyakorlást igényel, hogy jó legyen a minta a gyurmában. Első próbálkozásra ilyen lett. Nekem tetszik, a végeredmény, még úgy is, hogy nem így akartam :)



És készült egy szép életfa medál is.



Mandarin palánták szétültetése

$
0
0
Szépen fejlődnek a mandarin növénykék. Mára már kinőtték a palánta "dobozkájukat". Itt volt az ideje a szétültetésnek. Egyik fontos szempont, hogy úgy ültessük a növényeket, egyesével vagy kettesével, (ahogy szeretnénk) hogy a gyökereik igen mélyre szeretnek a földben lenni. Így olyan cserepet vagy poharat kell választanunk, amelyben lesz helye a gyökereknek.


Mielőtt nekiállunk a szétszedésnek, jó bő vízzel locsoljuk meg a földet, hogy könnyedén szétessen a kezünkben a föld, és sérülésmentesen szét tudjuk választani a növények gyökereit egymástól. 



Ha ezzel megvagyunk, jöhet a gondos ültetés. Enyhén nedves talajt használjunk, és a végén ne a földre öntözzük a vizet, hanem a tálkába. Ez azért fontos, hogy a talaj ne tömörödjön olyan hirtelen egybe, (gyökerek könnyebben tudnak nőni) és véletlenszerűen se kerüljön a föld fölé a növény föld alatti részei.


Ezekután ismét kapják a megvilágítást, és 2 hónap múlva mehetnek is a szabad ég alá. Persze először nem egyből a tűző napra. Ott is lesz átszoktatási idő, de erről, majd a maga idejében fogok beszélni.

Húsvéti tojás készítés

$
0
0
Nézelődtem interneten, milyen tojásokat is lehetne készíteni idén. Láttam sima festetettet, filccel díszített tojást, gyönggyel körbefont, vagy gyönggyel ragasztottat, szalvéta technikával készített tojást is. Én a szalvéta technikát és a festés kombinációt választottam.

 
Kész tojás.

Hogyan készül. Én szeretek kifújt tojással dolgozni, mert az a későbbiekben nem büdösödik be, és nem romlik meg. Persze alaposan ki kell öblíteni ehhez.

A tojásra nyomtatott dátumot, és azonosítót le kell szedni. Ezt körömlakkal érdemes leszedni, de ha nagyon makacs a felirat nekiveselkedhetünk 10%-os ecettel, de ezzel finoman bánjunk, mert az ecet a tojás héját oldja le nem a feliratot. Persze a tojás felső rétegével együtt a felirat is eltűnik a tojásról.


 Felirat leszedés előtt.


 Felirat leszedés után.

Ha megvagyunk a felirat leszedésével, akkor jöhet a kifújás. Én ehhez egy sima varrótűt és hústűt szoktam használni. Azért két tűt, mert a varrótűnek kicsi a tojással találkozó felülete, és hegyes. Ez azt jelenti, hogy törés nélkül könnyen kilukasztható vele a tojás. 

 Kiszúrás.

De mivel kicsi a varrótű luka, így hústűvel könnyen tágítható a luk a továbbiakban. Tetejére aljára fúrjuk meg a lukat. A tetejére ahonnan fújni fogjuk, oda nem kell akkora mint az aljára. Én az aljára szoktam nagyobb lukat szúrni. Hústűvel még egy picit a tojás sárgáját és a fehérjét összekeverem, hogy könnyebben kijöjjön a tojáshéjból. Ha sikerült kifújni mindent, akkor mehet az öblítés. Felszívjuk a tojásba a vízet jól átöblögetjük, majd kifújjuk. 2-3x érdemes ezt megtenni, egy kis mosószeres vízzel. Persze ügyelve, hogy a mosószeres vizet ne szívjuk fel. Ezek után, hagyjuk had száradjon, kívül, belül.

Válasszuk ki a számunkra megfelelő szalvéta mintát, szedjük le a felesleges papír réteget, és decoupage ragasztóval ragasszuk a tojásra. Ha megszáradt a ragasztás, jöhet a festés. A  festékkel érdemes a szalvéta szélét is bekenni, hogy az összkép egybefüggő legyen. Majd festhetünk még rá különböző mintákat. (Egyszerű temperafestéket használtam.)

Száradó festés.

Ezek után hagyjuk száradni. Én egy éjszakára hagytam száradni, hogy biztos megszáradjon, és az utolsó decoupage réteg nehogy szétmosódjon. Tehát, ha szeretnénk, hogy szépen csillogjon a tojásunk, rámehetünk egy záró decoupage réteggel.
Ezután lehet ismét száradni hagyni. Ha kész, akkor hurkapálcára szúrhatjuk, és szalagot köthetünk a hurkapálcára. De ez már ízlés kérdése. Lehetséges az is, hogy a szalagot a tetejére rögzítjük, és úgy lesz majd felakasztható.





Egész egyszerűen elkészíthető, és dekoratív is. Jó tojásfestést mindenkinek.







Tojásfestés, mintával

$
0
0
Az előző tojás sikerén felbuzdulva nekiálltam egy másik tojásnak is, melyet már teljesen szabad kézzel festettem meg. Kalocsai mintákat használtam az alkotáshoz. Minden alapmunkálat megegyezett az első tojás elkészítésével. Azaz kifújás, mosás, körömlakkal, ecettel való lemosás.

Kész tojás.




Kezdetek, első virágok felfestése.

Felfestve minden, már csak az utolsó decoupage réteg hiányzik.

Szárad az utolsó réteg.

És pár minta, ami alapján készült a saját mintám.



Mindenkinek jó alkotást :)









Tavaszi virághangulat az ablakba

$
0
0
Azt hittük itt a tavasz, de sajnos nagy hóvihart kaptunk a tavasz helyett. De most már aztán tényleg jó lenne ha jönne a tavasz :)
Ennek érdekében összeállítottam nektek, egy tavasz hívogató virág szépséget. És ami a legjobb, hogy kintről és bentről nézve is szépséges :o)



Papírból készült, szóval akár gyerekekkel is elkészíthető ez az alkotás.

Szükséges eszközök:

-színes papír
-olló
-ragasztó
-festék
-szalag
-cérna


 Meg kell rajzolni a kívánt mintákat a megfelelő számban. Itt a szirmok láthatóak.


Majd jöhet a vágás, és a szirmok befestése.





Az összeillesztés. Úgy kell a vázát és a zöld papírt összeragasztani, hogy mindkét oldalon jól mutasson.
Íme:





A váza alá kilógó háromszög részeket kell beragasztózni, és hozzáragasztani a bordó piros papírhoz. Így biztonságosan fogja tartani magát a papír, és mindkét oldalról hasonlóképpen fog kinézni.





Ezek után a szirmokat elkezdhetjük ragasztgatni ötösével, mindkét oldalra. Egy oldalra három virág jut. Így egy vázába összesen hat virág fog kerülni. :)



Egy kész váza :)






Mind a három elkészülte után, össze kell illeszteni őket.





Tűvel könnyedén át tudjuk szúrni a papírt.





A cérna végére, egy gyöngyszemet csomóztam, hogy véletlenül se essen szét az alkotás. A gyöngy ugyanis nem fog átférni a tű által lukasztott lukon :)





Ezt háromszor megismételjük és akaszthatjuk is az ablakba az elkészített virágcsokrokat :)

Minta letöltéséhez kattints ide.

Mindenkinek jó alkotást, és sok-sok virágcsokrot az ablakba :)

Fűzzünk karkötőt gyöngyből

$
0
0
Az elmúlt héten elmentem egy kézműves foglalkozásra, amelyeket családoknak tartottak. Meg voltam döbbenve az egészen. Ki voltak pakolva a gyöngyök, és alig volt instrukció adás a résztvevőknek. Egyetlen csillagot lehetett fűzni, amiről még minta sem volt kirakva a terem táblájára. Mondanom sem kell, hogy eszem ágában nem volt kedvem csillagot fűzni. És mivel már kifizettem a részvételi díjat, így elkezdtem fűzni egyszerű kétszálas karkötőket. Hirtelen arra lettem figyelmes, hogy a körülöttem lévő anyukák elkezdtek figyelni és kérdezgetni, hogyan csinálom ezt a karkötőt, mert tetszik nekik, és ők is csinálnának. Mindegyik hangoztatta, hogy milyen kis ügyetlen, és nem ért ezekhez a dolgokhoz. De mikor elmondtam, megmutattam nekik hogyan kell, már nem panaszkodtak az ügyetlenségükre, sőt gyönyörködtek a munkájukban, és mutogatták másoknak is milyen szépet fűztek.
Hihetetlen milyen apró kis segítséggel, ötlettel elérhetünk olyan dolgokat, amikre nem is tudtuk, hogy képesek vagyunk.
Nézzünk egy egyszerű, ugyanakkor dekoratív karkötő elkészítését, melyet tényleg bárki elkészíthet, akár gyerekekkel is együtt. Hozzáteszem a gyereknek még a motorikus képességeit is fejleszti nem beszélve a saját kreativitásunk fejlesztéséről sem :)



Szükségletek:
- 0,2 drót, vagy fűző damil
- 3mm gyöngy (egy 20 g-os csomag)
- 6-8mm-es gyöngy (8db)
- drótvágó
- delfinkapocs




Előző este készítettem süthető gyurmából márványos hatású gyöngyöket, amelyeket felhasználtam a karkötőhöz. Amúgy boltban is lehet venni ilyesfajta gyöngyöket.

Drótot vágunk, majd a közepére ráfűzzük a delfinkapcsot. Így két szálunk keletkezik. Mindkét szálra 8-8 szem 3mm-es gyöngyöt rakunk, majd összefogjuk a két szálat, és ráfűzzük a 8mm-es gyöngyöt. Ezután ismét ketté vesszük a két drótszálat, és fűzünk rá 6-6 szem 3 mm-es gyöngyöt. Ezt visszafele átfűzzük a 8 mm-es gyöngyön. És ismét kezdődhet elölről a munkafolyamat, azaz a drótszálakra fűzünk 8-8 szem 3 mm-es gyöngyöt és stb.



Akinek esetleg nem világos, annak ajánlom, hogy iratkozzon fel az ingyenesen letölthető oktató anyagaimra, amiben megtalálható a fűzési, elkészítési minta. Itt lehet feliratkozni.

Mindenkinek jó gyöngyfűzést :) 



Bokalánc készítése

$
0
0
Most egy egyszerű három soros bokalánc elkészítését fogom megmutatni nektek. Tényleg nagyon egyszerű.

Szükségletek:

- 0,2 mm-es drót
- kapocs
- 3 mm-es gyöngy 3 féle szín 
- 6-8 mm-es nagy gyöngy 7 db

Végeredmény:



Elkészítéséhez szükséges minta:




Az első sor úgy készül, hogy 20 szem 3 mm-es gyöngy után jön egy nagy 8 mm-es gyöngy. Ezt 7x kell megismételni.
A második és harmadik sorba 170 szem 3mm-es gyöngyöt kell felfűzni. Természetesen más színűt.
Ha készen vagyunk a három sorral, akkor az első sor első szemébe befűzzük a másik sorok drótjait, majd a végénél is megcsináljuk ugyan ezt. (2.-es lépés mutatja)
Majd összecsavarjuk a drót végeket. Az összecsavart drótvégekre felrakjuk a kapcsot. Ami lehet delfin kapocs, vagy csavaros kapocs. Mágneses kapcsot bokalánchoz nem javasolnék, mert könnyen elhagynánk a bokaláncunkat.
Miután felrögzítettük a kapocs végeket a három szálat is jól megcsavarjuk, hogy spirális formát vegyenek fel a gyöngysorok. És mivel drótot használtunk a fűzéshez, az meg is őrzi formáját.
Ezzel kész is vagyunk :)
Színeket pedig lehet variálni. A jó színhatás elérése érdekében javaslom olyan gyöngyöket válasszatok, amely két hasonló színvilágot tartalmaz és egy elütő színvilágot. Esetemben a hasonló színvilág egy világos kék és világos zöld volt, míg az elütő a fehér.

Mindenkinek jó fűzést, és csodálatos bokaláncokat.

Ha feliratkoztok információs levelünkre további mintákat  is tudunk megosztani veletek. Itt iratkozhattok fel.


Kötött bikini

$
0
0
Elkészült a kötött bikini felsőrész. Persze, most hogy kész lett még több ötlet, és megvalósítandó ötlet kavarog a fejemben. Hisz lehetett volna csíkos vagy pöttyös, esetleg flitteres, vagy gyöngyök is lóghattak volna le róla... Kár, hogy egy nap csak 24 órából áll, és abból oly keveset tudunk alkotásra fordítani. De nem panaszkodom, hisz még így is jut elég idő, mely örömet okoz.

Szóval mindent összegezve, egy egyszerű kék fonalat választottam. Íme a végeredmény:



Ha szeretnéd elkészíteni, akkor regisztrálj az információs levelünkre. Itt megteheted.
És nem csak a fürdőruhát, de egyéb más szépséges alkotások elkészítését megosztjuk veled.
Viewing all 53 articles
Browse latest View live